Na zdjęciu postać pani prezes stowarzyszenia Promyk w Oświęcimiu

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz reprezentowali władze Powiatu Oświęcimskiego na premierze filmu pt. „Promyk szczęścia”, która odbyła się 26 marca w Oświęcimskim Centrum Kultury. Zapraszamy do obejrzenia filmu: Promyk szczęścia - YouTube.

Autorem filmu o funkcjonowaniu ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych „Promyk” w Oświęcimiu i jego podopiecznych jest znany filmowiec i nasz współpracownik Piotr Struczyk LF.

Stowarzyszenie dla Dzieci Niepełnosprawnych „Promyk” prowadzi działalność od blisko trzech dekad, obejmując rehabilitacją zdrowotną i społeczną oraz wsparciem terapeutycznym niepełnosprawne dzieci i młodzież z terenu powiatu oświęcimskiego. W siedzibie stowarzyszenia znajduje się Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny, który założyło i prowadzi stowarzyszenie.

Powiat Oświęcimski na bieżąco wspiera potrzeby podopiecznych z ośrodka w Dworach, jak i samego stowarzyszenia prowadzącego placówkę przy ul. Zwycięstwa. Powiatowe środki zostały przeznaczone m.in. na zakup nowych wykładzin do pomieszczeń, w których rehabilitowane są niepełnosprawne dzieci.