Na szarym tle napis Kronika Powiatu Oświęcimskiego Maj 2023

Sukcesywnie od kilku lat modernizowana jest droga powiatowa nr 1864K ul. Stawowa w Polance Wielkiej. Dziś z udziałem władz Powiatu Oświęcimskiego – starosty Andrzeja Skrzypińskiego, wicestarosty Pawła Kobielusza i członka zarządu powiatu Jerzego Mieszczaka oraz wójta Gminy Polanka Wielka Grzegorza Gałgana i przedstawiciela wykonawcy (spółka Radex z Bielska-Białej) została podpisana umowa na przebudowę kolejnych odcinków tej długiej na około 3 km drogi.

- To kontynuacja zadania, które realizujemy z Powiatem od 3 lat. Inwestycja jest współfinansowana przez naszą Gminę w wysokości 50 proc. kosztów - mówi wójt Grzegorz Gałgan.

Objęty remontem fragment ma długość ok. 500 metrów. Po zakończeniu tegorocznej części robót, do zakończenia modernizacji całej ulicy zostanie około kilometr.

Fot. RL