Na zdjęciu dyskusja przedstawiciele organizacji pozarządowych z władzami Powiatu

W ramach wizyty studyjnej zorganizowanej przez Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych gościli 6 czerwca w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu. W urzędzie spotkali się m.in. z członkinią zarządu powiatu Teresą Jankowską.

Celem wizyty było przedstawienie dobrych przykładów współpracy samorządu lokalnego z organizacjami i mieszkańcami, oraz praktyki funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych tworzonych z udziałem samorządu.

Jak ożywić współpracę z organizacjami pozarządowymi w oparciu o nowe narzędzia i współpracę samorządów lokalnych? – to temat przewodni dyskusji w naszym starostwie.

Władze Powiatu Oświęcimskiego mogą się pochwalić dobrą współpracą z NGO-sami, czego namacalnym dowodem są choćby Lokalny Program Grantowy i działające od niedawna Mobilne Centrum Organizacji Pozarządowych.

Fot. RL