Nekrolog z opisem życia śp. Adama Zachary i Jego zdjęciem

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Adama Zachary, radnego Powiatu Oświęcimskiego dwóch kadencji, założyciela Stowarzyszenia na rzecz Gminy Brzeszcze „Brzost”. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 lipca na cmentarzu komunalnym w Brzeszczach.

- Pan Adam zawsze był żywo zainteresowany życiem bieżącym społeczności lokalnej Gminy Brzeszcze i Powiatu Oświęcimskiego. Bardzo zaangażowany w życie samorządowe, o czym świadczy Jego praca w Radzie Powiatu Oświęcimskiego w I i II kadencji Rady. W Brzeszczach współpracowaliśmy w Stowarzyszeniu na rzecz Gminy Brzeszcze „Brzost”. Pan Adam był żywą encyklopedią historii Brzeszcz i Gminy Brzeszcze. Miał liczne pasje. Uwielbiał literaturę polską, szczególnie poezję. Fascynował się przyrodą. Był pszczelarzem i często dzielił się z nami wspaniały miodem ze swojej pasieki. Jestem wdzięczna Panu Adamowi za wiele godzin dyskusji, za dzielenie się swoim życiowym doświadczeniem i pasjami - powiedziała Teresa Jankowska, członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

Adam Zachara urodził się w Brzeszczach, na Starej Kolonii. 30 lat przepracował w Kopalni Węgla Kamiennego w Brzeszczach. Był radnym Powiatu Oświęcimskiego w I i II kadencji. W I kadencji (1998-2002) był członkiem Komisji Promocji i Ochrony Zdrowia oraz Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Powiatu. W II kadencji (2002-2006) był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Oświęcimiu i członkiem komisji: Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, Prawa i Porządku Publicznego, do spraw Statutu i Regulaminu Organizacyjnego.