Wicestarosta Paweł Kobielusz podczas występu na scenie w trakcie dożynek

Paweł Kobielusz Wicestarosta oraz Grażyna Kopeć Członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu uczestniczyli w niedzielę 13 sierpnia w pierwszych tego lata dożynkach w Gminie Oświęcim.

Dożynki w Porębie Wielkie tradycyjnie rozpoczęły się korowodem, a po Mszy św. podczas oficjalnych uroczystości Wicestarosta dziękując za zaproszenie życzył organizatorom i mieszkańcom Poręby Wielkiej, by bochen chleba upieczony z nowego ziarna był symbolem obfitych plonów nie tylko w bieżącym roku, ale i w kolejnych latach.

Przepiękna polska tradycja nakazująca dzielenie się chlebem - szczególnie w ostatnich kilkunastu miesiącach - również dzięki mieszkańcom Gmina Oświęcim stała się nie tylko symbolem, ale realnym gestem i jednocześnie wyrazem braterstwa oraz chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi - dodał Paweł Kobielusz nawiązując do wielu akcji charytatywnych prowadzonych w tej i najbliższych miejscowościach.

Na zaproszenie gospodarzy, obok Mirosława Smolarka Wójta Gminy w Dożynkach wzięli również udział parlamentarzyści Dorota Niedziela oraz Marek Sowa.

Fot. OKSiR Gminy Oświęcim WS