Paweł Kobielusz - wicestarosta reprezentował Powiat Oświęcimski podczas wyjątkowego i wzruszającego zarazem wydarzenia.

14 sierpnia na oświęcimskim rynku w ramach kina plenerowego odbyło się spotkanie z byłymi hokeistami, kibicami, trenerami - prawdziwymi legendami klubu hokejowego z Oświęcimia. A wszystko to z okazji premiery pierwszego odcinka serialu „Historia Oświęcimskiego Hokeja”.

Twórcy filmu uhonorowali byłych hokeistów oraz osoby biorące udział przy tworzeniu filmu. Złożyli gorące podziękowania instytucjom wspierających, w tym obecnemu na spotkaniu Pawłowi Kobieluszowi.

Film „Historia Oświęcimskiego Hokeja” będzie się składał z dwunastu części.

Żaden inny polski klub nie może się pochwalić podobnym projektem.

Film opowiada o narodzinach tej dyscypliny sportu w grodzie nad Sołą, trudnych początkach, budowie hali lodowej.

Całość zwieńczy zdobycie przez Unię pierwszego tytułu mistrzów Polski w 1992 roku.

Fot. BL