Rozmowa starosty i wicestarosty z wojewodą podczas uroczystości podpisania umowy w sprawie dofinansowania przez rząd remontu dróg w powiecie oświęcimskim

Starosta Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz podpisali się pod umowami gwarantującymi dofinansowanie modernizacji dwóch traktów powiatowych z puli Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uroczystość, na której obecni byli także wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz przedstawiciele władz gmin: Chełmek, Zator i Przeciszów odbyła się 31 sierpnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze.

Środki zewnętrzne w istotny sposób wesprą remont drogi powiatowej 1758K ul. Wadowicka w Głębowicach na dł. blisko 600 metrów oraz pozwolą wyremontować przeszło 800-metrowy odcinek drogi powiatowej 1865K ul. Tyszkiewicza w Porębie Wielkiej.

Blisko 1,1 mln zł trafi do Powiatu Oświęcimskiego, który wykona remonty dróg powiatowych w miejscowościach Poręba Wielka oraz Głębowice. Łącznie na ziemi oświęcimskiej zostanie zrealizowanych z naboru na remonty nakładkowe 5 zadań. Wspólnie rozwijamy funkcjonalną i bezpieczną infrastrukturę drogową - powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Gmina Chełmek otrzymała dofinansowanie blisko 465 tys. zł na remont ul. Słowackiego w Chełmku. Dofinansowanie w wysokości prawie 186 tys. zł trafi do Gminy Przeciszów na remont ul. Bukowieckiej w Piotrowicach. Z kolei Gmina Zator wyremontuje ul. Kopernika w Zatorze. Dofinansowanie tej inwestycji wyniosło ponad 205 tys. zł - informują służby prasowe wojewody.

Pełna lista zadań z naszego powiatu, które otrzymały dofinansowanie z RFRD na remonty dróg:
Powiat oświęcimski.xlsx (live.com)

Fot. RL