Starosta Andrzej Skrzypiński podczas dożynek w Gorzowie

W Gorzowie podczas pierwszego tego lata w Gminie Chełmek Święta Plonów Powiat Oświęcimski reprezentował Andrzej Skrzypiński Starosta Oświęcimski.

Tak dawniej, jak i dziś dożynki są ważne dla wszystkich bo przypominają, że to właśnie dzięki pracy rolników codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb, że praca rolnika jest wciąż podstawą egzystencji ludzkiej i nic i nikt tego nie przekreśli - przekazał w liście złożonym na ręce organizatorów włodarz Powiatu.

Doceniając zaangażowanie mieszkańców Gorzowa w podtrzymywanie tradycji życzę wszystkim wszelkiej pomyślności - powiedział Andrzej Skrzypiński, życząc by dożynkowe uroczystości zawsze były świętem radości i zasłużonej satysfakcji ze wspaniałych efektów dobrej pracy.

To tradycyjne wydarzenie kulturalne jak zwykle uświetniły występy zespołów ludowych, biesiada dożynkowa, a od zmierzchu festyn rodzinny z oprawą muzyczną DJ Jarro.

Foto: Paweł Waligóra - MOKSiR Chełmek