Seniorzy z Zaborza w przedszkolu w przebraniach użytych w trakcie bajki

FIO Małopolska Lokalnie Powiat Oświęcimski

W 2023 roku to już 4 edycja programu grantowego naszego powiatu, który cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców gmin

Powiat Oświęcimski jest jedynym Powiatem w naszym województwie realizującym ten innowacyjny sposób wspierania inicjatyw mieszkańców, dzięki niemu niesformalizowane grupy znajomych mogą otrzymać wsparcie finansowe i organizacyjne przy realizacji pomysłów kierowanych do najbliższego otoczenia i poprawiających jakość życia wspólnoty mieszkańców. Młode i nieosiągające wysokich przychodów organizacje mogą uzyskać wsparcie na rozwój swojej działalności.

W tegorocznym konkursie dotacje w wysokości 6 tys. zł otrzymało 11 grup i organizacji.

Jedną z grup które dostały dofinansowanie są Seniorzy z Zaborza, w ramach projektu „Ach, Ci Seniorzy!?” zaplanowali wycieczki krajoznawcze do Niepołomic i Cieszyna oraz warsztaty teatralne w ramach których seniorzy przygotowali przedstawienie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Poniżej informacja jaką sami seniorzy do nas przesłali:

Członkowie Klubu Seniora w Zaborzu brali udział w programie grantowym Małopolski Lokalnie i Powiatu Oświęcimskiego. Uzyskali 6 000 zł na realizowanie swoich marzeń .W sierpniu odbyła się wycieczka do Niepołomic, gdzie seniorzy zwiedzili Zamek Królewski zwany „drugim Wawelem”, gotycki kościół p.w. Dziesięciu Tysięcy Męczenników, neogotycki ratusz i Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa. W drodze powrotnej zwiedzili Opactwo Benedyktynek w Staniątkach.

W sierpniu odbyła się wycieczka do Cieszyna, przez który wszyscy przejeżdżali ale nikt go nie zwiedził. Spacerowaliśmy po wzgórzu zamkowym, podziwiając ruiny zamku, wędrowaliśmy po pięknych zabytkowych uliczkach i podziwialiśmy eksponaty w Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Przez dwa miesiące poznawaliśmy techniki aktorskie na warsztatach teatralnych prowadzonych przez teatrolożkę Jesicę Bożek. Opracowaliśmy również bajkę ,którą przedstawiliśmy w przedszkolu w Zaborzu. Zabawy było dużo, chociaż trema nas nie omijała. Dziękujemy za możliwość przeżycia tego wszystkiego.

Foto: Seniorzy z Zaborza