Na zielonym tle żółty napis Ważna Informacja

Od dziś sala zabiegowa w niedawno oddanym do użytku nowym budynku Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii na terenie Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu nosi imię śp. Marcina Niedzieli, starosty oświęcimskiego w latach 2018-2021. W kameralnej uroczystości odsłonięcia tablicy wzięli udział posłanka Dorota Niedziela, starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, członkini zarządu powiatu Grażyna Kopeć, prezes GVM Carint Sebastian Kawalec, grupa medyków i personelu placówki.

- Dzisiejsza uroczystość symbolicznie spina klamrą starania śp. Marcina Niedzieli o powstanie tego budynku - powiedział prezes GVM Carint Sebastian Kawalec. - Decyzją i z inicjatywy właścicieli spółki sala, w której się znajdujemy będzie nosić imię śp. Marcina Niedzieli.

- Człowiek żyje tak długo, jak długo pozostaje w pamięci innych ludzi. Bardzo dziękuję za ten piękny i wymowny gest - powiedziała wyraźnie wzruszona wdowa po śp. Marcinie Niedzieli, posłanka Dorota Niedziela.

Warto w tym miejscu przytoczyć słowa posłanki wypowiedziane pod koniec września podczas otwarcia placówki.

- Byłby to jeden z najpiękniejszych dni dla mojego męża - powiedziała parlamentarzystka. - Rozbudowa tego ośrodka była jego oczkiem w głowie. Tak naprawdę najważniejszy jest zespół ludzi, który tu pracuje. Każdy, kto tutaj trafił jako pacjent, potrafi docenić to miejsce. Mój mąż był pacjentem ośrodka w 2018 roku. Może dlatego miał świadomość jak szybko i dobrze można zaopatrzyć pacjenta, i jak szybki jest powrót do zdrowia.

- Mój mąż był zdeterminowany w kwestii rozbudowy tej placówki. Niestety tak się zdarzyło, że nie może tego zobaczyć… Myślę że jest dumny z tego, co udało się zrobić – dodała Dorota Niedziela.

Fot. RafLor