Pamiątkowe zdjęcie włodarzy Powiatu, sołectwa Głębowice i Osieka

Z udziałem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego, wicestarosty Pawła Kobielusza i członka zarządu powiatu Jerzego Mieszczaka nastąpiło dziś podpisanie umów skutkujących remontem dróg powiatowych na terenie Poręby Wielkiej i Głębowic.

W Urzędzie Gminy Oświęcim sygnowano dokument, na mocy którego do końca br. zostanie wyremontowany 800-metrowy odcinek ul. Tyszkiewicza (fragment traktu między zakładem energetycznym a skrzyżowaniem z ul. Kmiecką). W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczył Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek i właściciel firmy Drog-Bud ze Spytkowic, Franciszek Fryc.

Inwestorem zadania jest Powiat Oświęcimski. Udział środków Gminy Oświęcim w realizacji zadania wynosi 158 500,00 zł, a całkowita wartość robót to 689 000,85 zł. 80 proc. kosztów kwalifikowanych zadania będzie finansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Włodarze Powiatu wzięli również udział w podpisaniu umowy na remont blisko 600-metrowego odcinka drogi powiatowej ul. Wadowicka w Głębowicach (Gmina Osiek). Obecni na podpisaniu dokumentów w Wiejskim Domu Kultury byli przedstawiciele lokalnej społeczności – radna Gm. Osiek i sołtyska Głębowic Edyta Matyjasik-Kulig i radny Gm. Osiek Mateusz Hałat oraz Jan Kołodziej z firmy Radex z Bielska-Białej, która wykona remont.

Kwota zadania wynosi 527.917,67 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 80 proc. Zadanie wesprze finansowo Gmina Osiek.

Wspomniane trakty zostaną wyremontowane do końca br.

Fot. RafLor