Na zdjęciu chory Kajtek z pluszakiem w ręku

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński objął honorowy patronat nad 9. Wielkim Charytatywnym Meczem Hokejowym. Start imprezy na oświęcimskim lodowisku w najbliższą sobotę 18 listopada o godz. 17. W meczu zmierzą się Hokejowa Reprezentacja Przyjaciół MOWP (w składzie m.in. wicestarosta Paweł Kobielusz) z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów badań molekularnych i dalszego leczenia 6-letniego Kajetana Polaka z Nowej Wsi.

W 2019 r. u chłopca wykryto guza mózgu. Konieczna była operacja głowy. W marcu br. rezonans kontrolny wykazał rozsiew choroby w odcinku piersiowym. Obecnie Kajtek jest po operacji wznowy i protonoterapii.

Można również wesprzeć Kajtka przekazując mu 1,5% swojego podatku. Szczegóły poniżej:
Fundacja ISKIERKA
ING Bank Śląski nr subkonta:
cel szczegółowy: Kajetan Polak

Imprezę na oświęcimskim lodowisku, okraszoną jak co roku licznymi konkursami, zabawami i licytacjami, organizuje Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Powiat wsparł finansowo to wydarzenie. (Szczegóły imprezy na profilu Fundacji MOWP na Facebooku).

Grafiki: MOWP