Prezentacja drużyn uczestniczących w Szkolnej Lidzie Koszykówki

W hali sportowej powiatowego „Chemika” uroczyście zainaugurowano dziś rozgrywki Szkolnej Ligi Koszykówki. W rywalizacji, której zwycięzcę poznamy w maju przyszłego roku biorą udział drużyny reprezentujące sześć szkół średnich z naszego powiatu.

Rozgrywki uroczyście otworzył starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, który objął nad SLK honorowy patronat. Włodarz życzył powodzenia wszystkim ekipom, choć nie ukrywał, że szczególnie bliska jest mu jedna… (dla ułatwienia dodajmy, że starosta jest absolwentem "Konara ;).

W „Chemiku” rywalizują reprezentanci następujących szkół: Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących im .ks. St. Konarskiego w Oświęcimiu, Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. I. Łukasiewicza w Oświęcimiu, Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu, Powiatowy Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu, Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze oraz Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu.

Inaugurację SLK ubarwił występ chearleaderek Shake z Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.

Transmisję video na bieżąco można śledzić na profilu KADET Basket Liga na Facebooku.

Fot. RafLor (Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu Powiatu na Facebooku).