Uczniowie oświęcimskich szkół na scenie OCK

Dziś w różnych zakątkach naszego powiatu rozbrzmiewają patriotyczne pieśni. Jednym z takich miejsc jest Dom Pomocy Społecznej w Bobrku.

Dyrektor Joanna Saternus wraz ze społecznością placówki zaprosiła do wspólnego śpiewania włodarzy Powiatu – starostę Andrzeja Skrzypińskiego i członkinię zarządu powiatu Teresę Jankowską, uczniów Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku, młodzież z klasy mundurowej w powiatowym „Chemiku”, Obecny był również Tomasz Bielecki, dyrektor Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu. Uczniowie „Chemika” poza walorami wokalnymi dali także pokaz musztry.

W południe starosta Andrzej Skrzypiński uczestniczył we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w Oświęcimskim Centrum Kultury. To jedna z imprez w Oświęcimiu towarzyszących 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie prezentowali się uczniowie oświęcimskich szkół.

Fot. RafLor (Więcej zdjęć z obu imprez na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku)