Na zdjęciu widoczni na drodze Wicestarosta Paweł Kobielusz, Wójt Mirosław Smolarek oraz Starosta Andrzej Skrzypiński,

Dzisiaj nastąpił odbiór prawie kilometrowego odcinka ulicy Tyszkiewicza w Porębie Wielkiej. W odbiorze udział wzięli przedstawiciele Powiatu Oświęcimskiego: Starosta Andrzej Skrzypiński, Wicestarosta Paweł Kobielusz oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu Piotr Śreniawski. Ze strony Gminy Oświęcim odbioru dokonał Wójt Mirosław Smolarek. Wykonawcą remontu była firma "DROG-BUD", którą reprezentował podczas przekazania Damian Adamczyk.

Koszt remontu drogi wyniósł 689 000,85 zł brutto. Zadanie zostało współfinansowane również przez Gminę Oświęcim oraz dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Inwestycja obejmowała wykonanie remontu nawierzchni drogi powiatowej ul. Tyszkiewicza na odcinku o długości 828 m poprzez wykonanie frezowania profilującego i położeniu dwóch nowych warstw asfaltu, ścięciu poboczy na szerokości 50 cm wraz z wysypaniem destruktem i powierzchniowym utrwaleniem emulsją asfaltową z grysem.

Realizacja projektu miała na celu głównie poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, podniesienie standardów technicznych drogi oraz zwiększenie dostępności transportowej. Projekt skierowany jest przede wszystkim do lokalnej społeczności.

Foto: JaHe