Osoba trzymająca w rękach kartkę z napisem Ważny Komunikat

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Oświęcimiu podjęła rekomendację w zakresie sposobu zabezpieczenia ruchu podczas organizowanych imprez na drogach publicznych Powiatu Oświęcimskiego, na których organem zarządzającym ruchem jest Starosta Oświęcimski, tj.:

• Obligatoryjny obowiązek sporządzania od dnia 1 stycznia 2024r. projektów organizacji ruchu uwzględniających sposób zabezpieczenia ruchu na czas imprez. Projekt powinien uwzględniać zabezpieczenie skrzyżowań zaporami drogowymi, bądź przy udziale osób posiadających uprawnienia do kierowania ruchem na drogach (konieczność przeszkolenia ludzi w tym zakresie).
  • Imprezy o charakterze religijnym - organizowane mogą być na dotychczasowych zasadach, tj. zgodnie z przepisami ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 1966).