Będzie bezpieczniej dla pieszych na drodze powiatowej w Osieku

13 grudnia w Urzędzie Gminy Osiek starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz – w obecności członka zarządu powiatu Jerzego Mieszczaka – oraz wójt Gminy Osiek Marek Jasiński i szef firmy Konkret z Poręby Wielkiej Krzysztof Wysogląd podpisali umowę o przebudowie fragmentów ul. Głównej w Osieku.

Przy „małym” Delfinie powstanie nowe przejście dla pieszych wraz z budową chodnika w tym rejonie.

Z kolei ujęte w harmonogramie zadania drugie, istniejące już przejście dla pieszych przy tym trakcie zostanie doświetlone. Na realizację zaplanowanych prac o wartości przeszło 160 tys. zł wykonawca ma 90 dni.

Inwestycja jest dofinansowana przez Gminę Osiek i wsparta z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Fot. RafLor