Burmistrz Kęt nowym Wojewodą Małopolskim

Krzysztof Jan Klęczar, dotychczasowy Burmistrz Gminy Kęty, polityk PSL, społecznik i psycholog, został nowym Wojewodą Małopolskim! Zarząd Powiatu w Oświęcimiu pogratulował już nowemu gospodarzowi naszego województwa. - Bardzo się cieszę, że ten doświadczony samorządowiec, orędownik spraw małych ojczyzn i wielki przyjaciel Ziemi Oświęcimskiej będzie teraz gospodarzem Małopolski - powiedział na gorąco Starosta Oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Premier RP Donald Tusk powołał Krzysztofa Jana Klęczara na stanowisko Wojewody Małopolskiego. Oznacza to, że automatycznie wygasa mandat Burmistrza Gminy Kęty.

W najbliższym czasie Prezes Rady Ministrów wyznaczy osobę, która będzie pełniła urząd Burmistrza Gminy Kęty do czasu najbliższych wyborów samorządowych.