Obowiązek rejestracji pojazdu!

Stowarzyszenie dla Dzieci Niepełnosprawnych „Promyk” w Oświęcimiu zaprosiło na świąteczne spotkanie i jasełka do swojej siedziby w Dworach samorządowców ziemi oświęcimskiej.

Przedstawiciele władz Powiatu Oświęcimskiego: starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska złożyli świąteczne życzenia pracownikom i podopiecznym „Promyka” i wręczyli im kosz pełen smakowitości.

Wraz z prezydentem Oświęcimia Januszem Chwierutem i zastępcą wójta Gminy Oświęcim Haliną Musiał włodarze Powiatu oklaskiwali występ utalentowanych podopiecznych Stowarzyszenia i wspólnie śpiewali kolędy.

„Stowarzyszenie „Promyk” to takie miejsce, w którym dzieci i młodzież doświadczone chorobą, mogą korzystać z procesu rehabilitacji leczniczej i społecznej, gdzie codziennie zespół wykwalifikowanych osób podejmuje starania, by pomóc swoim podopiecznym przezwyciężać ograniczenia wywołane chorobą, a przyjaźni dzieciom specjaliści, angażują się w pracę z każdą potrzebującą ich pomocy osobą.

Stowarzyszenie to takie miejsce, w którym toczy się walka o sprawność, samodzielność i radość życia każdego podopiecznego. Walka, w którą zaangażowani są zarówno terapeuci, jak i rodzice naszych podopiecznych. W naszym Stowarzyszeniu konsekwentnie, pomimo doświadczanych trudności i przeszkód, pracuje się nad stałym rozwojem niepełnosprawnych dzieci, by osiągać zamierzony cel, jakim jest poprawa stanu zdrowia i wzrost jakości funkcjonowania w społeczeństwie” - czytamy na stronie `Stowarzyszenia.

Fot. RafLor (Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu Powiatu na Facebooku)