Dziś w Starostwie odwiedzili nas Harcerze – młodzi ludzie z Hufca Oświęcim, 6DSH „Andromeda” oraz Próbnej Drużyny Harcerskiej w Brzeszczach - przekazując Betlejemskie Światełko Pokoju. Wicestarosta Paweł Kobielusz oraz Członkowie Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska i Jerzy Mieszczak w imieniu mieszkańców Powiatu odebrali z ich rąk ogień symbol pokoju i pojednania.

Od blisko 40 lat Betlejemskie Światło Pokoju, mimo zmieniających się warunków politycznych, wyrusza z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Przybyli do nas również goście z Powiatowego Zespołu Nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w BrzeszczachJowita- uczennica klasy maturalnej wraz z Krzysztofem Klimczakiem nauczycielem tejże szkoły składając na ręce Teresy Jankowskiej Członkini Zarządu Powiatu oraz Wicestarosty Pawła Kobielusza najlepsze życzenia świąteczne: zdrowia, pomyślności i wszelkiej życzliwości wokół.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas w tym szczególnym czasie odwiedzają; życzymy wzajemnie, zdrowia, pokoju i wszechobecnej życzliwości.

Fot. BL