Wigilia Oświęcimska w sercu stolicy powiatu

Na świątecznie udekorowanym Rynku Głównym w Oświęcimiu rozbrzmiały dziś najpiękniejsze polskie kolędy. Do centrum stolicy naszego powiatu na 15. już „Wigilię Oświęcimską” zaprosiła mieszkańców grupa „Oświęcimianie-Oświęcimianom”.

Gości powitały Bożena Bryg i Agata Kot-Rakoczy z „Oświęcimian…”, a wydarzenie poprowadziła Ula Maj, wieloletnia dyrektorka OCK. Świąteczne życzenia skierowali do mieszkańców starosta Andrzej Skrzypiński, prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut i wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek oraz ks. dziekan Mariusz Kiszczak.

- Cieszy mnie obecność w tym miejscu tylu mieszkańców naszego powiatu. Chciałbym wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt. Szczególne paniom z grupy „Oświęcimianie Oświęcimianom” za organizację kolejny już raz tej pięknej imprezy. Nie zapominajmy też o naszych braciach Ukraińcach, który wciąż toczą heroiczny bój z rosyjskim najeźdźcą, a wielu z nich zamieszkało pośród nas - powiedział starosta Andrzej Skrzypiński.

Każdy chętny mógł przełamać się opłatkiem i złożyć życzenia. Na zainteresowanych czekały paczki żywnościowe, po które ustawiła się długa kolejka. Podobnie jak do degustacji potraw wigilijnych ufundowanych przez dobroczyńców.

Powiat Oświęcimski tradycyjnie już wsparł finansowo organizację tej pięknej imprezy.

Fot. RafLor (Więcej zdjęć na profilu Powiatu na Facebooku)