Z myślą o bezpieczeństwie pieszych

20 grudnia br. nastąpił odbiór robót związanych z budową chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1906K ul. Kościuszki w Chełmku. Na realizację zadania Powiat Oświęcimski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wybudowano chodnik wraz z odwodnieniem na odcinku od skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Ofiar Faszyzmu. Ponadto na odcinku niezabudowanym wykonano barierki chroniące pieszych. Wykonanie tego zadania niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo pieszych użytkowników ul. Kościuszki.

Wartość robót budowlanych wyniosła nieco ponad 157 tys. zł. Była to wspólna inwestycja Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Chełmek, która partycypowała w kosztach realizacji tego zadania.

(Źródło i foto: Gmina Chełmek)