Powiat Oświęcimski ponownie wsparł finansowo biało-niebieskich

Współpraca Powiatu Oświęcimskiego z hokejową drużyną Re-Plast Unia Oświęcim będzie kontynuowana. Dziś na tafli lodowiska przy ul. Chemików 4 starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz przekazali na ręce Pawła Krama, prezesa spółki Oświęcimski Sport czek na kwotę 60 tys. zł. To forma promocji Powiatu Oświęcimskiego poprzez sport na drugą część sezonu w Tauron Hokej Lidze.

Hokej na lodzie wywołuje ogromne zainteresowanie i takież emocje. I to bynajmniej nie tylko w naszym powiecie. Występy biało-niebieskich w Tauron Hokej Lidze śledzą fani tej widowiskowej dyscypliny w wielu zakątkach naszego kraju. Nie powinno więc dziwić, że obecne władze Powiatu Oświęcimskiego przez całą kadencję wspierały biało-niebieski team. W ramach umowy, na strojach hokeistów Unii widoczne jest logo powiatu. Jest ono także eksponowane w kilku miejscach na tafli oraz na bandach oświęcimskiego lodowiska.

- To już 5. rok odkąd wspieramy pierwszą drużynę Unii Oświęcim. Myślę że ta współpraca jest owocna. Nasi hokeiści są rozpoznawalni w całym kraju poprzez relacje z ich występów mediów, zarówno lokalnych, regionalnych, jak i ogólnopolskich. Doskonale promują ziemię oświęcimską - powiedział wicestarosta Paweł Kobielusz.

Zadowolenia z kontynuacji współpracy z Powiatem Oświęcimskiej nie krył prezes Paweł Kram. Podkreślił że samorząd powiatowy od wielu lat jest dla klubu z ul. Chemików stabilnym i godnym zaufania partnerem.

Wicestarosta Paweł Kobielusz zaznaczył, że pomoc finansowa Powiatu Oświęcimskiego nie ogranicza się do pierwszej drużyny Re-Plast Unia Oświęcim.

- To także wsparcie samorządu powiatowego dla innych dyscyplin w formie dotacji dla klubów i stypendiów dla młodych sportowców. To nie tylko hokej, również m.in. siatkówka, pływanie, piłka nożna, sporty walk. Jesteśmy mocno zaangażowani w krzewienie kultury fizycznej - podkreślił wicestarosta.

- Wkrótce czekają nas play-offy. Mam nadzieję, że nasza drużyna, która obecnie jest wiceliderem, w decydującej fazie sezonu wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności i zdobędzie główne trofeum - podsumował wicestarosta Paweł Kobielusz.

Biało-niebiescy w swojej historii ośmiokrotnie wywalczyli mistrzostwo Polski. Oświęcimski klub zdobył też dziewięć srebrnych medali i trzy brązowe. Dwukrotnie sięgnął po Puchar Polski.

Fot. RafLor