Droga powiatowa w Polance Wielkiej z nową nawierzchnią i chodnikiem

Rozpoczyna się modernizacja drogi powiatowej ul. Słoneczna w Polance Wielkiej. Pełen dziur i wybojów trakt w ciągu kilku miesięcy zmieni się nie do poznania. W miejscowym Urzędzie Gminy sygnowano stosowną umowę.

Na podpisaniu umowy stawili się starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak. Gminę Polanka Wielka reprezentowali wójt Grzegorz Gałgan i skarbniczka Irena Grzesło. Obecny był także Franciszek Fryc, właściciel firmy Przedsiębiorstwa Budowlano-Drogowo-Mostowego ze Spytkowic, która jest odpowiedzialna za remont powiatowego traktu.

- Rozpoczynamy przebudowę i modernizację ulicy Słonecznej na odcinku około 700 metrów, od ul. Polnej w kierunku Piotrowic. To w zasadzie połowa długości całej drogi. Inwestycja polega na przebudowie kanalizacji deszczowej, budowie chodnika, położeniu nowej podbudowy jezdni oraz nowej nawierzchni - wylicza wójt Polanki Wielkiej Grzegorz Gałgan.

Pieniądze na realizację zadań pochodzą z puli Polskiego Ładu dedykowanej Gminie Polanka i z budżetu Powiatu Oświęcimskiego. Termin zakończenia robót wyznaczono na połowę listopada br., ale niewykluczone, że prace zakończą się znacznie wcześniej.

Fot. RafLor