Na straży naszego bezpieczeństwa

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu podsumowano miniony rok. W spotkaniu w dn. 28 lutego uczestniczył starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Gości powitał komendant powiatowy PSP w Oświęcimiu, mł. bryg. Marcin Głogowski. W zeszłym roku nasi strażacy interweniowali 1961 razy. Wyjechali m.in. do blisko 300 pożarów i do ponad 1500 miejscowych zagrożeń (m.in. wypadki komunikacyjne czy skutki anomalii pogodowych).

W imieniu samorządowców starosta Andrzej Skrzypiński podziękował strażakom, zarówno zawodowym, jak i z OSP za pełną poświęceń służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Podkreślił, że samorząd powiatowy jak i poszczególne miasta i gminy z terenu naszego powiatu nie szczędzą grosza dla jednostek straży pożarnej. W zeszłym roku było to łącznie blisko 5,5 mln zł na rzecz doposażenia poszczególnych jednostek OSP, m.in. w nowe samochody ratownicze czy niezbędny sprzęt strażacki.

W spotkaniu wzięli udział prezesi i naczelnicy jednostek OSP z terenu powiatu oświęcimskiego. Obecni byli też samorządowcy, w tym m.in. wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu Wojciech Kajdas, oraz komendanci powiatowi PSP w Wadowicach i Chrzanowie. Nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć długoletniego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, a obecnie komendanta wojewódzkiego tej formacji, nadbryg. Piotra Filipka.

Fot. RafLor