Powiatowe dotacje na ratowanie zabytków

Do 8 marca br. można składać wnioski o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze Powiatu Oświęcimskiego.

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu informuje, że dotacja na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane może obejmować m.in. nakłady konieczne na: sporządzenie ekspertyz technicznych i konserwatorskich; przeprowadzenie badań konserwatorskich lub architektonicznych; wykonanie dokumentacji konserwatorskiej; zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytku; zakup i montaż instalacji przeciwwłamaniowej oraz przeciwpożarowej i odgromowej.

Wzór wniosku znajduje się na stronach internetowych Starostwa Powiatowego www.powiat.oswiecim.pl, w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu (ul. Wyspiańskiego 10) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (Dotacje na zabytki | Powiat Oświęcimski - Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu (bip.malopolska.pl) .

Dodatkowych informacji udziela Jerzy Chrząszcz – główny specjalista w Wydziale Promocji Powiatu, Kultury i Sportu - nr telefonu 33 844-97-15.

Fot. zdj. ilustracyjne