Ślubowanie kadetów w „Chemiku”

Rodzice, dyrekcja szkoły, władze Powiatu Oświęcimskiego w osobach starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego i wicestarosty Pawła Kobielusza oraz przedstawiciele służb mundurowych byli dziś świadkami ślubowania złożonego w powiatowym „Chemiku” przez uczniów klas pierwszych Oddziału Przygotowania Wojskowego.

Przez ostatnie lata ślubowanie kadetów odbywało się z okazji Święta Niepodległości. W tym roku, po raz pierwszy, chcąc podkreślić, że klasy wojskowe powiatowego „Chemika” przyjęły tradycje Zgrupowania Partyzanckiego Armii Krajowej „Sosienki”, uroczystość została zorganizowana w przeddzień obchodów 82. rocznicy powołania Armii Krajowej.

W imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego kadetom pogratulował starosta Andrzej Skrzypiński. Życzył im sukcesów w nauce, wytrwałości na świeżo obranej ścieżce, a w przyszłości kariery w Wojsku Polskim.

Fot. RafLor (Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu Powiatu na Facebooku)