Starosta zachęcał młodzież do studiowania

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz wzięli dziś udział w otwarciu 17. Powiatowych Targów Akademickich w I Liceum Ogólnokształcącym Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu.

Starosta zachęcał przybyłą na Targi młodzież ze szkół średnich do podjęcia w niedalekiej przyszłości studiów. Jak podkreślił, to okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, które dają szerokie możliwości w podjęciu wymarzonej pracy. Są także okazją do zawarcia przyjaźni, często na całe życie.

- Dla mnie studia to były najlepsze lata w życiu - podkreślił z uśmiechem starosta oświęcimski.

Na targach swoją ofertę prezentowało 20 publicznych i prywatnych uczelni. Na miejscu można było skorzystać z indywidualnych porad udzielanych przez konsultantów Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Chrzanowie oraz przez doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej (Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Zespół Zamiejscowy w Oświęcimiu).

Fot. RafLor (Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu Powiatu na Facebooku)