Ekopracownia w SP nr 2 w Osieku otwarta!

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Osieku uroczyście otwarto ekopracownię, powstałą w ramach realizacji projektu pn. „Przyrodniczy zakątek – utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Osieku”.

W październiku 2023 roku Gmina Osiek złożyła wniosek o dofinansowanie zadania w ramach naboru prowadzonego przez WFOŚiGW w Krakowie, a w styczniu br. zawarła stosowną umowę dotacji, otrzymując na realizację zadania kwotę w wysokości 49 990,90 zł. Dotacja udzielona została ze środków NFOŚiGW na podstawie umowy udostępnienia środków z przeznaczeniem na udzielanie dotacji i wspólnej realizacji Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej zawartej pomiędzy WFOŚiGW w Krakowie i NFOŚiGW. Zadanie realizowane było przez SP Nr 2 w Osieku pod nadzorem dyrektor Wiesławy Putek.

W uroczystym otwarciu ekopracowni udział wzięli: przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Marek Jasiński – Wójt Gminy Osiek, Joanna Zygmunt – wicedyrektor SP Nr 2 w Osieku wraz z nauczycielami i uczniami oraz przedstawiciel Rady Rodziców.

(Źródło: osiek.pl, fot. SP Nr 2 w Osieku)