Jasny punkt na kulturalnej mapie powiatu

Powiat Oświęcimski chętnie wspiera artystów i ambitne wydarzenia kulturalne. W Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński podpisał dziś z dyrektorem chełmeckiej placówki Waldemarem Rudykiem umowę, na mocy której Powiat dofinansuje cykl wydarzeń pt. „Słowa, dźwięki, obrazy”.

To autorski program MOKSiR w Chełmku.

- W ramach edycji prezentowanych od 2018 roku przybliżamy mieszkańcom Ziemi Oświęcimskiej oraz ościennych powiatów sztukę współczesną oraz twórczość uznanych artystów - wyjaśnia Waldemar Rudyk.

W tym roku organizatorzy przygotowali prezentacje będące synergią twórczości literackiej, plastycznej, muzycznej i teatralnej. Akces udziału w trwających od kwietnia do września spotkaniach złożyli m.in.: Olgierd Dziechciarz, Miłosz Biedrzycki, Barbara Zajączkowska, muzycy Katowickiego Biura Dźwięków, Joanna Oparek, Baza Ludzi Żywych. Oczywiście nie zabraknie rodzimych artystów – Remigiusza Dulko, Pawła Warchoła i Adama Magdonia.

- Mamy nadzieję, że dzięki mecenatowi Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu wspólnie wzbogacimy ofertę kulturalną naszego regionu. Przyczynimy się również do popularyzacji współczesnej kultury i sztuki - dodaje szef chełmeckiej placówki.

Na najbliższe spotkanie w ramach cyklu „Słowa, dźwięki, obrazy”, zapraszamy do chełmeckiego MOKSiR-u 5 kwietnia (piątek) o godz. 18. Gośćmi będą: poetka, tłumaczka i dramatopisarka Joanna Oparek, artysta sztuk wizualnych dr Paweł Warchoł oraz muzyk Artur Łebkowski.

Fot. RafLor