Patronat zobowiązuje. Starosta dał dobry przykład

Za nami pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa przeprowadzona przez Klub HDK im. „Dzieci Oświęcimia”. Wydarzenie objął honorowym patronatem starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński. Oddając krew włodarz sam dał dobry przykład innym.

- Do oddania krwi namówiły mnie prezeska klubu Ula Gądek i Aga Babiuch-Borowska, za co im serdecznie dziękuję. Zachęcam wszystkich, którym stan zdrowia pozwala na to, aby oddawali regularnie krew. Krew ratuje życie! -powiedział starosta Andrzej Skrzypiński.

Zbiórkę życiodajnego płynu przeprowadzono 4 marca w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Wysokie Brzegi 4 (teren szpitala).

- Przybyło aż 50 krwiodawców, z czego oddało krew 40 osób, co dało nam 18 litrów pełnej krwi - poinformował klub.

- Chcielibyśmy powitać w naszych szeregach nowych członków Klubu, którzy podczas tej akcji postanowili do nas przystąpić, w tym starostę Andrzeja Skrzypińskiego, który po raz pierwszy oddał krew - powiedziała prezeska klubu.

Kolejne akcje zaplanowano w następujących terminach: 6 maja, 2 września, 25 listopada – w godz. 8.30-12.00.

Fot. RafLor