Powiatowe inwestycje służą nam wszystkim (film)

W trosce o zrównoważony rozwój naszego powiatu, kierując się odpowiedzialnością za każdą wydaną złotówkę i wsłuchując się w potrzeby mieszkańców poszczególnych gmin, obecny Zarząd Powiatu w Oświęcimiu skierował strumień funduszy budżetowych oraz pozyskanych ze źródeł zewnętrznych na zadania oczekiwane przez społeczności tworzące powiatową wspólnotę. W tej kadencji na inwestycje w obszarze dróg, edukacji, zdrowia, kultury i sportu wydano ponad 235 mln zł!

Kończąca się kadencja Rady i Zarządu Powiatu w Oświęcimiu upłynęła pod znakiem wielu niespodziewanych zdarzeń. Zawirowania związane z pandemią koronawirusa, przedwczesną śmiercią starosty Marcina Niedzieli, pełnoskalową wojną za naszą wschodnią granicą czy działaniami władz centralnych ukierunkowanymi na ograniczenie roli samorządów terytorialnych, nie sprzyjały w codziennej pracy na rzecz lokalnych społeczności. Mimo tych niekorzystnych czynników, władze Powiatu Oświęcimskiego skutecznie realizowały swoje plany w zakresie bieżącej działalności i inwestycji.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego: Powiatowe inwestycje w kadencji 2018-2024 (youtube.com), w którym prezentujemy wybrane zadania, które służą już mieszkańcom bądź wkrótce zostaną oddane do użytku.