Na fotografii członkowie Zarządu Powiatu w Oświęcimiu wraz z sekretarzem oraz skarbnikiem powiatu

Każdego roku z inicjatywy hospicjów w całej Polsce realizowany jest projekt, którego symbolem został żonkil - kwiat symbolizujący nadzieję. Celem akcji jest zbiórka funduszy na rzecz terminalnie chorych podopiecznych, przebywających w placówkach opieki paliatywnej. Hospicjum „Pomnik Miastu Oświęcim” w Oświęcimiu włączył się do ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei, której pomysłodawcą, organizatorem i koordynatorem jest Towarzystwo Chorych „Hospicjum św. Łazarza” w Krakowie.

Dzisiaj Zarząd Powiatu w Oświęcimiu wraz z pracownikami starostwa wspomógł akcję, dzięki której zostaną przekazane środki finansowe na rzecz otwartego w 2012 roku Hospicjum Pomnik - Miastu Oświęcim

Hospicjum w Oświęcimiu stało się symbolem szacunku dla życia i godnego traktowania ludzi na ostatnim etapie ich istnienia. Jednym z pomysłodawców budowy hospicjum był Pan August Kowalczyk, były więzień KL Auschwitz-Birkenau. Hospicjum stało się pierwszą i jedyną w powiecie oświęcimskim placówką świadczącą opiekę paliatywno-hospicyjną, które do dzisiaj objęło opieką blisko dwa tysiące pacjentów.

Również Państwo mogą wziąć udział w tej charytatywnej akcji. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie: Pola Nadziei 2024 - Garden Space

Żródło: Fundacja "Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim" oraz Garden Space
Foto: JaHe