Remont dróg powiatowych w Oświęcimiu, Brzezince i Osieku

W kwietniu br. ruszy remont odcinków dróg powiatowych: ulica Zaborska w Oświęcimiu - (od ronda Spadochroniarzy do ronda Strażaków OSP), ul. Kombatantów w Brzezince i ul. Karolina w Osieku.

Dziś z udziałem przedstawicieli władz Powiatu – starosty Andrzeja Skrzypińskiego, wicestarosty Pawła Kobielusza i członka zarządu Jerzego Mieszczaka oraz prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta, wójta Gminy Oświęcim Mirosława Smolarka i wójta Gminy Osieka Marka Jasińskiego, nastąpiło przekazanie placów budowy wykonawcy inwestycji – firmie Berger Bau. Będzie on miał 60 dni roboczych na remont wspomnianych traktów.

Inwestycja obejmuje wykonanie:

- remontu drogi powiatowej 1878K ul. Kombatantów od km 1+143 do km 2+143,00 w Brzezince,

- remontu drogi powiatowej nr 1859K ul. Karolina od km 0+000 do 0+650 w Osieku,

- remontu drogi powiatowej nr 1897K ul. Zaborska od km 0+600 do 1+360 w Oświęcimiu.

Zakres modernizacji dróg - wymiana nawierzchni jezdni, odtworzenie poboczy. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych i budżetów zainteresowanych samorządów.

Fot. RafLor