Targi Pracy i Edukacji na oświęcimskiej uczelni

W Małopolskiej Uczelni Państwowej im. Rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu odbyły się dziś Targi Pracy i Edukacji. Oferty zaprezentowało blisko 30 pracodawców i placówek oświatowych.

Gości powitał prorektor ds. studenckich dr Radosław Folga

- Te Targi nieprzypadkowo łączą pracę i edukację, bo też coraz częścią młodzi ludzie decydują się na łączenie pracy ze studiowaniem - stwierdził.

Następnie głos zabrał starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

- Rynek pracy w ostatnim czasie bardzo się zmienił. Coraz więcej przedsiębiorców zmaga się z problemem znalezienia pracowników o określonych kwalifikacjach. Bezrobocie w naszym powiecie spadło na tyle, że jest bliskie tzw. bezrobociu naturalnemu - stwierdził starosta.

Włodarz życzył studentom i uczniom kończącym szkoły ponadpodstawowe znalezienia wymarzonej i satysfakcjonującej pracy. Złożył też świąteczne życzenia zgromadzonym w auli im. Kazimierza Piechowskiego.

W wydarzeniu władze Powiatu, który był współorganizatorem imprezy, reprezentowali także wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu Teresa Jankowska.

Fot. RafLor