Trakty powiatowe w trzech gminach idą do remontu

Drogi powiatowe: ulica Zaborska w Oświęcimiu, ul. Kombatantów w Brzezince i ul. Karolina w Osieku wkrótce zostaną zmodernizowane.

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz podpisali umowę z wykonawcą – firmą Berger Bau Polska na modernizację traktów powiatowych na terenie Oświęcimia, Gminy Oświęcim i Gminy Osiek. Obecni byli także: prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek i wójt Gminy Osiek Marek Jasiński.

Inwestycja obejmuje wykonanie:

- remontu drogi powiatowej 1878K ul. Kombatantów od km 1+143 do km 2+143,00 w Brzezince,

- remontu drogi powiatowej nr 1859K ul. Karolina od km 0+000 do 0+650 w Osieku,

- remontu drogi powiatowej nr 1897K ul. Zaborska od km 0+600 do 1+360 w Oświęcimiu.

Zakres modernizacji dróg - wymiana nawierzchni jezdni, odtworzenie poboczy. W ramach zadania zmodernizowanych zostanie 2,410 km dróg powiatowych: Gmina Oświęcim – 1,000 km, Gmina Osiek – 0,650 km, Miasto Oświęcim – 0,760 km.

Modernizacja wspomnianych powiatowych traktów została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych i budżetów zainteresowanych samorządów.

Wykonawca na zakończenie robót ma do 60 dni od daty przekazania placu budowy.

Fot. RafLor