Akademickie Forum Współpracy Samorządów Uczniowskich

W gościnnych progach Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu odbyło się inauguracyjne spotkanie Akademickiego Forum Współpracy Samorządów Uczniowskich. Patronat na tą inicjatywą objęli Rektor i prof. MUP, dr Sonia Grychtoł i Starosta Oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Forum ma na celu integrację środowisk młodzieżowych skupionych w szkolnych samorządach uczniowskich, wzajemne poznanie, określenie ram współpracy, potrzeb i wyzwań, z jakimi mierzą się samorządy szkolne.

Spotkaniu przewodzili Leszek Szuster, były dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu wraz z prorektorem ds. Studenckich i Promocji Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, dr Radosławem Folgą oraz starostą Andrzejem Skrzypińskim.

Młodzież ze szkół średnich prowadzonych głównie przez Powiat Oświęcimski miała możliwość poznania Mateusza Ostrowskiego, absolwenta oświęcimskiej uczelni, obecnie Sekretarza Stowarzyszenia Forum Akademii Nauk Stosowanych, który podzielił się swoim doświadczeniem w swojej drodze przez prace na rzecz samorządów szkolnych i uczelni.

Z kolei członkowie Samorządu Studenckiego Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu chętnie podzielili się swoimi pomysłami i sposobami ich realizacji z przedstawicielami szkół średnich obecnymi na spotkaniu w MUP.

(Źródło i fot. MUP)