Doroczny przegląd młodych talentów

Mamy bardzo uzdolnioną młodzież, o czym naocznie można się było przekonać podczas Powiatowego Przeglądu Artystycznego „Kreatywni 2024”. Gala przygotowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu i wsparta finansowo przez Powiat Oświęcimski odbyła się w gościnnych progach Oświęcimskiego Centrum Kultury. Wypełniły ją występy nagrodzonych twórców.

Gości powitała dyrektorka MDK Alina Kwarciak. Przypomniała, że „Kreatywni” to doroczny przegląd twórczości na polu literackim, muzycznym, scenicznym i plastycznym.

To konkurs adresowany do uczniów szkół średnich prowadzonych przez Powiat Oświęcimski. Celem jest popularyzacja działań twórczych młodzieży, wyłonienie ciekawych osobowości artystycznych, wspieranie młodych ludzi w rozwoju uzdolnień artystycznych i promowanie aktywnego i wartościowego spędzania czasu wolnego.

W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 170 uczniów z 9 placówek. W imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego młodym twórcom pogratulowała członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska. Prosiła, by pielęgnowali i rozwijali swoje talenty. Do życzeń dołączył się obecny na gali prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut

Fot. RafLor (Więcej zdjęć z gali na fejsbukowym profilu Powiatu Oświęcimskiego)