Obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Oświęcimiu obradowała dziś Powiatowa Rada Rynku Pracy. Pracom gremium przewodniczy Teresa Jankowska, członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

Dyrektor PUP w Oświęcimiu Józef Kała poinformował o sytuacji na rynku pracy w naszym powiecie. Dane dotyczyły m.in. stopy bezrobocia, która w powiecie wynosiła na koniec lutego 5,3 proc. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w PUP na koniec marca br. sięgnęła 2468 osób.

Zastępca szefa PUP Patrycja Bies-Walus omówiła poziom wykorzystania środków Funduszu Pracy przeznaczonych na aktywizację bezrobotnych. Na koniec marca br. wykorzystanie środków Funduszu Pracy na aktywizację osób bezrobotnych i wsparcie pracodawców było na poziomie ponad 44 proc., na kwotę prawie 3 mln złotych. Ponadto pani dyrektor omówiła poziom wykorzystania środków z Programu Regionalnego Konserwator oraz Programu Regeneracja.

Fot. RafLor