Pomoc organizacjom pozarządowym będzie kontynuowana

Powiat Oświęcimski kontynuuje realizację projektu pn. Mobilne Centrum Organizacji Pozarządowych, zainicjowanego w ubiegłym roku. 4 kwietnia br.starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska spotkali się z przedstawicielkami konsorcjum – Ewą Chromiak i Dorotą Kobylec (Biuro Edukacji i Finansów wraz Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych), które zajmie się prowadzeniem projektu w tym roku.

Lokalne organizacje pozarządowe - stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, KGW czy OSP - to ważny, aczkolwiek często nie w pełni wykorzystany potencjał. Kontynuacja działań Mobilnego Centrum Organizacji Pozarządowych pozwoli organizacjom pozarządowym z terenu naszego powiatu w rozwijaniu aktywności m.in. poprzez pozyskiwanie dodatkowych środków, co przełoży się na wzbogacenie ofert wsparcia dla mieszkańców.

Działania te będą możliwe do spełnienia dzięki współpracy powiatu ze wszystkimi gminami. Zadanie jest bowiem finansowane przez wszystkie gminy i obejmuje organizacje pozarządowe (NGO) z całego powiatu. Koordynatorem jest Powiat Oświęcimski, a gminy partycypują w kosztach proporcjonalnie do liczby mieszkańców.

Fot. RafLor