Modernizacja kolejnych traktów powiatowych w pięciu gminach

Blisko 11 kilometrów dróg powiatowych w kolejnych gminach naszego powiatu wkrótce zostanie wyremontowanych.

28 marca br.  starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz podpisali w starostwie powiatowym umowy z wykonawcą zadania, właścicielem firmy Drog-Bud w Spytkowicach Franciszkiem Frycem na remont kolejnych odcinków dróg powiatowych, tym razem w pięciu gminach naszego powiatu.

Zakres modernizacji - wymiana nawierzchni jezdni, odtworzenie poboczy. Zakończenie robót -do 90 dni od daty przekazania placu budowy.

Planowane koszty zamówienia brutto, według kosztorysu ofertowego wynoszą 5,89 mln zł. Inwestycje zostaną sfinansowane z budżetów Powiatu, zainteresowanych gmin oraz dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Gmina Oświęcim – 2,3 km

- droga powiatowa 1898K ul. Centralna – Stawy Monowskie

- droga powiatowa nr 1864K ul. Lanckorona – Łazy.

Gmina Przeciszów – 950 m

- droga powiatowa nr 1762K ul. Andrychowska – Piotrowice.

Gmina Zator – 900 m

- droga powiatowa nr 1807K ul. Jazowa oraz ul. Olszyna – Grodzisko.

Gmina Kęty – 4,8 km

- droga powiatowa nr 1860K ul. Widokowa – Witkowice

- droga powiatowa nr 1816K ul. Karpacka, ul. Beskidzka – Witkowice

- droga powiatowa nr 1846K ul. Głowackiego, ul. Kęckie Góry Południowe – Kęty.

Gmina Brzeszcze – 1,8 km

- droga powiatowa nr 1871K ul. Spółdzielcza – Jawiszowice oraz ul. Graniczna - Przecieszyn.

Obecni na podpisaniu umów byli także: członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak oraz włodarze gmin: pełniący funkcję burmistrza Gminy Kęty Marcin Śliwa, burmistrz Brzeszcz Radosław Szot, wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, burmistrz Zatora Mariusz Makuch, wójt Gminy Przeciszów Tomasz Kosowski.

Fot. RafLor