Utrudnienia na drogach w związku z Marszem Żywych

6 maja (poniedziałek) ulicami Oświęcimia i Brzezinki przejdą uczestnicy Marszu Żywych. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drogach w rejonie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau.

Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu poinformowała, że zgodnie z decyzją zarządców dróg, nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu wg poniższego harmonogramu, w przewidywanych godzinach:

• od godz. 7.00 do 15.00 na ulicy Więźniów Oświęcimia (od Obozowej do Legionów);
  • od godz. 8.00 do 15.00 na ulicy Ofiar Faszyzmu;

·od godz. 8.00 do 15.00 na ulicy Leszczyńskiej oraz ulicy Męczeństwa Narodów;

Dojazd do Brzezinki z Oświęcimia możliwy będzie od ul. Śląskiej i Spacerowej w Babicach. Do Harmęż, Pław i Woli dojazd z Oświęcimia będzie się odbywał przez Brzeszcze.

- Należy również pamiętać, że może wystąpić również krótkotrwałe wstrzymanie ruchu na innych ulicach. W związku z powyższym, kierowcom proponujemy wybranie tras alternatywnych. Natomiast mieszkańców oraz kierowców, którzy będą musieli przejechać przez Oświęcim, prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu - apeluje asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowa KPP w Oświęcimiu.

***

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu poinformował, że w związku z Marszem Żywych planowane jest wyłączenie z ruchu kołowego:

• od godz. 12:00 do 15:00 ulicy St. Leszczyńskiej w Oświęcimiu, ulic: Męczeństwa Narodów, Kombatantów, Ofiar Faszyzmu i Drogi Odbarczającej w Brzezince.
  • na czas zamknięcia w/w ulic autobusy MZK Oświęcim linii podmiejskich: 24, 25, 26 ,27, 28, 29 do i z Oświęcimia będą kursowały od Dworca PKP ulicami: Wyzwolenia, Więźniów Oświęcimia, Obozową, Orłowskiego do Legionów w obu kierunkach. Kursy linii: 1, 16, 18 do i z przystanku Społem od w/w godzin będą realizowane ul. Wyzwolenia, Więźniów Oświęcimia do i z przystanku Osiedle Zasole Pętla.

Ponadto MZK informuje, że kursy linii 17 realizowane po godz. 12:00 zostają ZAWIESZONE.

Z chwilą otwarcia w/w ulic autobusy MZK Oświęcim powrócą na swoje normalne trasy. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie oznaczone przystanki. (Źródło: MZK Oświęcim)