Zdjęcie komputera, na którego ekranie wyświetlają się różne wykresy.

Jesteś zarejestrowany/a jako osoba bezrobotna w Powiatowym Urzędzie Pracy w Oświęcimiu, a myślisz o założeniu działalności gospodarczej? Możesz wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie. Kwota dotacji w br. wynosi 20 tys. zł.

– Wniosek o dofinansowanie może być uwzględniony w przypadku, gdy bezrobotny nie korzystał z bezzwrotnych środków Funduszu Pracy lub innych środków publicznych na podjęcie działalności gospodarczej, lub rolniczej, założenie lub przystąpienie do spółdzielni socjalnej – wyjaśnia Anna Walancik, specjalista ds. programów w Powiatowym Urzędzie Pracy w Oświęcimiu.

Dofinansowanie może być przyznane na pokrycie kosztów, których poniesienie jest uzasadnione oraz niezbędne w związku z podjęciem działalności. W szczególności na zakup środków trwałych, maszyn, urządzeń, narzędzi, sprzętu i oprogramowania niezbędnego do podjęcia i prowadzenia działalności oraz pokrycie kosztów związanych z ich instalacją i uruchomieniem, przystosowanie lokalu, zakupu materiałów, surowców czy towarów zużywanych w procesie produkcji lub usług, pokrycie kosztów promocji i reklamy, pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem działalności.

Wnioski są przyjmowane i rozpatrywane na bieżąco. Pula jest ograniczona, zatem warto się pospieszyć.

Przed uzupełnieniem wniosku należy zapoznać się z zasadami. Stosowną instrukcję można pobrać w urzędzie  (pok. 105) lub ze strony internetowej: www.oswiecim.praca.gov.pl