Spotkanie Stowarzyszenia Powiatów, Miast i Gmin “Forum Małopolski Zachodniej”

W chełmeckiej książnicy zorganizowano dziś kolejne spotkanie Stowarzyszenia Powiatów, Miast i Gmin “Forum Małopolski Zachodniej”. Tematem przewodnim było przygotowanie spójnej i wspólnej oferty turystycznej subregionu. Spotkanie poprowadzili burmistrz Chełmka Andrzej Saternus i prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut – prezes zarządu stowarzyszenia. Powiat Oświęcimski reprezentował wicestarosta Paweł Kobielusz.

W spotkaniu uczestniczyli włodarze i przedstawiciele gmin z powiatów oświęcimskiego i chrzanowskiego. Obecny był także starosta chrzanowski  Andrzej Uryga . Rozmówcy byli zgodni, by jak najszybciej należy przygotować wspólną ofertę atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc w Małopolsce Zachodniej, skrojoną na krótkie, weekendowe wypady. Jej adresatami maja być przede wszystkim mieszkańcy naszej części województwa małopolskiego.

Przyjęto plan pracy stowarzyszenia w tym roku. Na kolejnych spotkaniach zostaną poruszone m.in. kwestie związane z gospodarką odpadami w gminach naszego subregionu i dostępnością komunikacyjną subregionu.

Przypomnijmy, że zebranie założycielskie Stowarzyszenia Powiatów, Miast i Gmin „Forum Małopolski Zachodniej” z siedzibą w Oświęcimiu odbyło się 15 września 2020 r. Celem stowarzyszenia jest m.in. integracja subregionu, przygotowanie strategii Małopolski Zachodniej, dążenie do gospodarczego, kulturowego i turystycznego rozwoju miast i gmin tego obszaru, partnerstwo z samorządem wojewódzkim oraz innymi instytucjami w celu współpracy na rzecz rozwoju zachodniej części Małopolski.

Fot. RL