spotkanie w Dachau

W niedzielę 29 sierpnia, w Parku w Polance Wielkiej odbędzie się wydarzenie kulturalne pn. „Tradycje regionu wspólnym dziedzictwem”. Organizatorem wydarzenia jest Powiat Oświęcimski.

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane stoły Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Oświęcimskiego. Będzie również możliwość skosztowania przysmaków przygotowanych specjalnie na tę okazję.

W programie również: wystawa druciarstwa (artysta – rzemieślnik z Czadcy), połączona z pokazem instruktażowym podstaw druciarstwa dla indywidualnych osób, wystawa rękodzielnicza (specjaliści z Polski) połączona z pokazem instruktażowym wykonywania ozdób z papieru, bibuły oraz występ zespołu regionalnego ze Słowacji.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy. Partnerem wiodącym jest Powiat Oświęcimski, a partnerem projektu Miasto Czadca.