Pamiątkowe zdjęcie samorządowców z Polski i Niemiec

Teresa Jankowska, członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu uczestniczyła w posiedzeniu Polsko-Niemieckiej Grupy Roboczej. W spotkaniu w dn. 22 września, które zorganizowano w Senacie RP uczestniczyli m.in. przedstawiciele partnerskiego Powiatu Dachau, w tym starosta (landrat) Stefan Löwl.

Podczas spotkania poruszono tematy związane m.in. z wykluczeniem komunikacyjnym, przyszłością transportu publicznego, mobilnością. Jakie zmiany wprowadzić, by przywrócić w naszym kraju normalność w tym zakresie – doradzali samorządowcom eksperci z obu krajów.

Celem Polsko-Niemieckiej Grupy Roboczej jest koordynowanie działań realizowanych z naszym zachodnim sąsiadem. Grupa została powołana w 1996 roku. Składa się z przedstawicieli Związku Miast Polskich oraz Sekcji Niemieckiej Rady Gmin i Regionów Europy (CEMR).

Fot. nadesłane