W ubiegły czwartek, w Galerii Kleine Altstadtgalerie w Dachau delegacja powiatu oświęcimskiego wzięła udział w wernisażu wystawy „33 lata artystycznej przyjaźni”.

Podczas wystawy prezentowano dzieła artystów z powiatu oświęcimskiego: Pawła Warchoła, Elżbiety Pietruczuk, Jerzego Pietruczuka, Remigiusza Dulko, Martyny Paluchiewicz-Łabaj, Barbary Wójcik, Waldemara Rudyka, Agnieszki Kobielusz oraz artystów z Powiatu Dachau: Floriana Marschall, Heiko Klohn, Wolfganga Sand, Anny Rose Lea Dietze, Annekathriny Norrmann, Johannesa Karl, Niny Anabelle Markl.

To właśnie 33 lata temu podczas wystawy zorganizowanej w Oświęcimiu nawiązano pierwsze kontakty, przyjaźnie które zaowocowały szeregiem spotkań artystów i innych grup społecznych, które w rezultacie stanowiły podwaliny pod partnerstwo naszych powiatów - powiedział starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Bardzo się cieszę, że mogę osobiście podziękować i pogratulować Wam drodzy artyści – wytrwałości, talentu, z jakim bez konieczności używania słów pokazujecie swoje emocje, sposób na lepszy świat – pełen refleksji i życzliwości dla drugiego człowieka. Jesteście dla nas wzorem pokonywania barier, niwelowania uprzedzeń i tworzenia pomostu porozumienia - dodał włodarz powiatu.

Udział wernisażu był pierwszym wydarzeniem podczas trzydniowej wizyty delegacji powiatu oświęcimskiego w partnerskim Powiecie Dachau, zorganizowanej z okazji 7- lecia współpracy, której podstawowym założeniem są działania na rzecz pokojowego życia w Europie.

Współorganizatorami wystawy wraz z Powiatem Oświęcimskim jest Gmina Oświęcim (Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim), Gmina Chełmek oraz Miasto Oświęcim.

Fot. WS