Na zdjęciu starosta wręcza utalentowanemu pływakowi list gratulacyjny

W kolekcji Kamila Hankusa to już 20 medal mistrzostw Polski w pływaniu. Na co dzień 28-latek z Gminy Kęty pracuje w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu.

- Rozpiera mnie duma, że mogę pracować z multimedalistą krajowych czempionatów - mówi starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Włodarz pogratulował utalentowanemu pracownikowi wydziału organizacyjno-administracyjnego zwłaszcza ostatniego sukcesu. Na Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Gorzowie Wielkopolskim Kamil wywalczył „srebro” w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

- Gratulując nagrody, życzę sukcesów w każdej rywalizacji, dalszej fascynacji sportem oraz wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń - powiedział, wręczając list gratulacyjny i przyznając nagrodę finansową, starosta Andrzej Skrzypiński.

Kamil trenuje pływanie od kilkunastu lat.

- Cztery razy w tygodniu po 1,5 godziny. Za każdym razem pokonuję dystans trzech kilometrów - zdradził nam podopieczny trenerki Jadwigi Zieleńskiej-Starzec.

Fot. RL