Włodarze Powiatu podpisują protokół w środku sali gimnastycznej

Wicestarosta Paweł Kobielusz i członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Jerzy Mieszczak gościli dziś na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Trwa trzeci, ostatni etap rozbudowy i przebudowy placówki na osiedlu Zasole.

Ten etap prac pochłonie ponad 26 mln zł. Inwestycja jest prowadzona przez Powiat przy wsparciu środków zewnętrznych.

Obaj powiatowi włodarze podpisali dziś protokół odbioru robót, których wykonanie, według umowy z wykonawcą, miało nastąpić przed końcem listopada br.

W III etapie zadania rozbudowany zostanie budynek szkoły podstawowej, powstanie sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia (w tej chwili stan surowy otwarty) oraz boisko wielofunkcyjne zewnętrzne o nawierzchni syntetycznej. Inwestycję prowadzi Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „BUDECON” SA z Sosnowca.

Uczniowie już od dłuższego czasu mają już do dyspozycji nowoczesne klasy i pracownie nauki zawodu, basen, pomieszczenia do indywidualnej terapii, internat i klimatyzowaną aulę. W pełni obiekt zostanie oddany do użytku w przyszłym roku. Po zakończeniu robót SOSW w Oświęcimiu będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków w naszym kraju.

Fot. RafLor