Pomoc oświęcimskiemu hospicjum zatacza coraz szersze kręgi

Radni Powiatu Oświęcimskiego włączyli się do kampanii Pola Nadziei Oświęcim 2024 na rzecz Hospicjum „Pomnik Miastu Oświęcim”.

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu powiatowi rajcy dowiedzieli się od członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresy Jankowskiej i sekretarz Powiatu Beaty Chmielowskiej o idei przyświecającej kampanii i chętnie dołączyli do zbiórki na rzecz oświęcimskiego hospicjum.

Przypomnijmy, że akcję wspomógł także Zarząd Powiatu w Oświęcimiu wraz z pracownikami Starostwa oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Zebrane środki zostaną przekazane oświęcimskiemu hospicjum.

Oświęcimska edycja Pól Nadziei ruszyła 10 marca i potrwa do 26 maja, zgodnie z ogólnopolskimi wytycznymi organizatorów akcji.

Nadrzędne cele przyświecające kampanii to:

• szerzenie idei hospicyjnej,
  • pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych,
  • uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy.

Śledźcie nasze media społecznościowe oraz kanały naszych partnerów, aby dowiedzieć się więcej o możliwości wsparcia naszej żonkilowej kampanii.

Hospicjum w Oświęcimiu stało się symbolem szacunku dla życia i godnego traktowania ludzi na ostatnim etapie ich istnienia. Jednym z pomysłodawców budowy hospicjum był August Kowalczyk, były więzień KL Auschwitz-Birkenau, po wojnie znany i ceniony aktor.

Hospicjum stało się pierwszą i jedyną w naszym powiecie placówką świadczącą opiekę paliatywno-hospicyjną. Do dzisiaj objęło opieką blisko dwa tysiące pacjentów.

Fot. RafLor